Bitcoin – czy warto?

Czy nazwa bitcoin coś Ci mówi? Jeśli nie, z całą pewnością powinieneś jak najszybciej sprawdzić, o co z nią chodzi. Dlaczego? Jest to waluta internetowa, nazywana też cyfrową, która w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Oczywiście waluta ta nie jest nowością, powstała bowiem już dość dawno, bo w 2009 roku. Początkowo kosztował on kilka centów, dziś trzeba zapłacić za niego kilka tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że giełda bitcoin cieszy się dużym zainteresowaniem.
Jakie są zalety bitcoinów?
Bitcoiny to waluty, które odporne są na inflację, a więc na to co pieniądzom zagraża najbardziej. Dla wielu jest to naprawdę bardzo ważne i to właśnie ta kwestia jest decydującą, jeśli chodzi o zakup bitcoinów. Gielda bitcoin jest miejscem, w którym działają osoby nastawione na cel, odważne i pewne siebie – bitcoin jest walutą takich właśnie ludzi. Jak to się dzieje, że bitcoiny są odporne na inflację? Po prostu wymyślono, że ich liczba będzie ograniczona. Limit bitcoinów to 21 milionów. Nie może być ich więcej, nie można ich dodrukować, nie można zwiększyć ich liczby, przez co waluta jest po prostu bardzo bezpieczna. Co jeszcze sprawia, że bitcoiny cieszą się coraz większym zainteresowaniem? Z całą pewnością jest to anonimowość wykonywanych transakcji. Wiele osób robiących legalne interesy niekoniecznie mają ochotę, aby ktokolwiek o nich wiedział. Dziś łamie się wiele zasad prywatności w sieci – osoby, które ją cenią, bardzo często skłaniają się ku inwestowaniu w bitcoiny.
Bardzo możliwe, że jeśli lubisz inwestowanie, to gielda bitcoin jest miejscem, które naprawdę Cię zadowoli. Inwestowanie to sztuka dla osób odważnych, ale też przewidujących i mających odpowiednią wiedzę. O bicoinach trzeba nieco poczytać, dlatego dobrze jest najpierw zapoznać się ze stronami, które są im przeznaczone, a także porozmawiać z osobami, które od dawna zajmują się walutami internetowymi i cyfrowymi. Gielda bitcoin to dopiero kolejny krok, kiedy już dokładnie zapoznasz się ze wszystkimi tajemnicami tej waluty…